CARP FIRST THE OTHER KİMDİR?

CARP FIRST THE OTHER KİMDİR?

Carp First The Other hesabı balık sevdalısı bir hesaptır. Hobileri arasında balık tutmak yer etmiş ama sazan balığı için ayrı bir gayet göstermiş hesaptır. Carp First The Other adı da sazan balığını ilk sıraya koyduğu ve sonra diğerleri geldiği içindir.Meraklanan, merakının peşinden giden ve gittikçe de yeni şeyler öğrenen bir hesaptır.

İlk sazan avı ile başlayan serüvende aldığı hazla her an katlanarak büyüyen sazan avı sevgisini belli bir standarda oturtmak için işler yapan bir hesaptır. Okuyan, öğrenen , anlatmaya ve öğretmeye de çalışan bir hesaptır. Öğrendiği veya karşılaştığı yöntemleri avlarına uygulamaya çalışan ; gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sazan avını takip eden bir hesaptır.

Balık avı her ne kadar şans olsa da şansını arttırmak için çabalayan değişik yöntemler geliştiren bir hesaptır.Uğraşmayı seven pes etmeyen bir hesaptır. Bu iş için işinden gücünden zaman ayırıp vakit harcayan bir hesaptır.

NEDEN FACEBOOK ?

Edindiği bilgileri kendine saklamayıp mümkün olduğunca paylaşan bir hesaptır. Bu amaçla da arkadaşlık ilişkisi içerisinde değil ve bir facebook sayfası (ticari amaçlı) mantığında da olmayan CarpFirstTheOther hesabının yöneticisidir. Paylaşımlarını Facebook üzerinden herkese açık olarak paylaşan bir hesaptır ve yine facebook üzerinden zaman içerisinde dahil olduğu gruplar ve edindiği takipçileri sayesinde gelişen ve büyüyen bir hesaptır. Bu konuda Türkiye Sazan Balıkçıları Yönetici ve üyelerine bunun yanında değerli takipçilerimize paylaşımlarımıza verdikleri destekler için teşekkür ederiz.

SONRASINDA…

Carp First The Other hesabı istişareye önem veren bir hesaptır. Yapacağı işlerde fikrine değer verdiği kişilere sorarak işler yapar. Yine fikirlerini aldığımız arkadaşlarımız neticesinde Youtube , Twitter ve Instagram hesaplarımızı oluşturduk. Elinden geldiğince her platformda paylaşım yapmaya çalışan bir hesaptır.Sonrasında da www.sazanoltada.com sitesini açmaya karar verdik.Yıllar öncesinde 3 arkadaşın bir whatsapp balıkçı grubu olarak başlattığı “sazanoltada” grubu şimdi bir internet sitesi oldu. O dostlarıma buradan teşekkür ediyorum.

Carp First The Other hesabı sazan avının ilkelerini önce kendi yaşamaya çalışan sonrasında da usulünce anlatmaya çalışan bir hesaptır. Balık tutmanın bir zevk olduğunu ve bu zevkin eziyete dönüşmemesi gerektiğini savunan bir hesaptır. Aklın ve vicdanın avdan önce olduğunu her avda balığa saygı gösterilmesini savunan bir hesaptır. Vicdanının sesini dinlemesini bildiği gibi kanunlara uyarak kurallar dahilinde ve zamanı geldiğinde avlanan bir hesaptır.

Carp First The Other balığı koruyan bir hesaptır. Av zamanı saygı duyan yasak zamanda koruyan bir hesaptır. Her zaman av olmaz deyip balıkları yemlemeye de giden bir hesaptır.

Carp First The Other hesabı her sazancıdan bir parçadır.Herkes gibi hevesli herkes gibi heyecanlı ve isteklidir.Bu sayfanın oluşması da yine bu isteğin ürünüdür.Yine bir başka kişiye ulaşma isteğinin sonucudur. Elimizden geldiğince bilgilendirmeye ve yeni teknikler öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Carp First The Other hesabı gelen soruları cevaplayan bir hesaptır. Bunu bizimle iletişime geçen herkes bilir. Sitemizde veya Facebook sayfamızda cevabını bulamadığınız her türlü sorunuzu bize sorabilirsiniz.

Allah utandırmasın..

Saygılarımla..

This Post Has 5 Comments

 1. Rıfat özgen

  Allah yolunuzu açık etsin.Bazı guruplar yada arkadaşlar gibi bilgilerinizi ve deneyimlerinizi saklamıyor tam aksine sazan avına doğaya aşık arkadaşlarla paylaşıyor yol göstermeye çalışıyorsunuz.Rabbim yar ve yardımcınız
  olsun,başarılarınızın ve paylaşımlarınızın devam etmesi dileğiyle hayırlı bayramlar Allaha emanet olun.

  1. Carpisme

   Yazıyı okuduğunuz ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Siz ve sizin gibi takipçileri oldukça Carp First The Other hesabı bu çizgi üzere olacaktır inşallah.Hayırlı bayramlar.

 2. Süleyman Başaran

  Bilglerin bizim için çok önemli abi başarılar….

 3. Ali Aktürk

  Feyz aldığım nadir insanlardansınız…

  1. Carpisme

   Teşekkür ederim arkadaşlar..

Bir cevap yazın