ALABALIK HAMURU YAPTIK !!

ALABALIK HAMURU YAPTIK !!

Derelerde dolaşarak yaptığımız avlarda ya da göllerde yaptığımız beklemeli avlarda kullanacağınız bir alabalık hamuru hazırladık. Fikir bizden geliştirmek sizden 🙂

SARIMSAK VE BALIK AROMALI ALABALIK HAMURU

Sazan avlarında olduğu gibi alabalık avlarında da sarımsak başarılı bir cezbedicidir.Biz de bu çalışmamızda sarımsak ve balık yağları kullanarak hamurumuzun etkisini arttırdık.Renk olarak pembeyi kullandık.Malzemeleri videoda göründüğü sıra ile aşağıya yazıyorum.

Malzemeler

 • Süt (Yarım çay bardağı)
 • Yumurta akı ( 1 adet)
 • Balık yağı (0,5 lt su şişesi kapağı ile 1 kapak )
 • Sarımsak yağı ( 2 kaşık)
 • Su (1 çay bardağı)
 • Peynir altı suyu proteini ( 1,5 kaşık) (Tercihen)
 • Pembe toz neon boya (Pigment boya- miktarını isteğinize göre ayarlayın)
 • Un ( Alabildiği kadar- İstediğiniz kıvama göre ayarlayın)

Yukarıdaki içeriğe ait ürünlerin miktarlarında değişiklikler yapmak size kalmış. İstediğiniz oranda değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki ölçülerle biz güzel bir karışım oluşturduk dilerseniz aynı ölçüleri deneyebilirsiniz.

Hazırlarken unu yavaş yavaş ekleyin .Hamuru iyice istediğiniz kıvama gelene kadar yoğurun. Hamurun yoğurma işlemi bitince dinlenmesi için buzdolabına koyun ve orada muhafaza edin. Hamur dolapta biraz daha kendini toplayacak ve sertleşecektir.Hamuru ona yoğurun.Sonrasına hepinize rastgelsin. Umarım güzel avlarınız olur..

İlginizi Çekebilir   SAZAN KANCA YEMLERİ-HOOK BAİTS

This Post Has 2 Comments

 1. ustam peki bu hamuru berkley hamuru gibi suda havaya kalkmasını nasıl sağlarız

  1. Merhabalar. Hamurun yüzmesi için değişik yöntemler mevcut.Hamurun yapımında bulabilirseniz mantar tozu ekleyebilirsiniz.Pop up yani yüzen yemler için özel olan unlardan kullanabilirsiniz. Bir başka yöntem de sazan avında yüzen yem kullanırken kullandığımız yöntemdir. içerisine mantar veya köpük yerleştirmek.Videonun son kısımlarında mevcuttur. http://www.youtube.com/watch?v=ETfibp1OqOw

Bir cevap yazın

KAPAT